News

بازدید رایگان کودکان از برج آزادی به مناسبت روز جهانی کودک

برج آزادی به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک، پذیرای بازدید رایگان کودکان و خانواده‌هایشان است.

بازدید رایگان کودکان از برج آزادی به مناسبت روز جهانی کودک

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، فرزاد هوشیار پارسیان رئیس برج آزادی ضمن اعلام این خبر افزود که برج آزادی با همکاری اداره مشارکت‌های شهروندی شهرداری تهران به منظور ایجاد فضایی شاد و کودکانه در هفته ملی کودک امکان بازدید رایگان از این بنای تاریخی و استفاده از امکانات موزه‌ای و معماری را فراهم کرده است.

خانواده ها می توانند به همراه کودکان خود از ساعت9تا17 از تاریخ 17 تا 22 مهر ماه به صورت رایگان از برج آزادی بازدید کنند.

برج آزادی نمادی از شکوه معماری ایرانی اسلامی در غرب پایتخت، آمیزه ای از سنت معماری ایرانی با عناصر مدرن است که نماد شکوه تاریخ ایران است. میدانی که در امتداد تاریخ ایران اسلامی ساخته شده است که معماری بنا تلفیقی از معماری باستانی، اسلامی و مدرن بوده و با بهره گیری از هندسه دوران ساسانی و اسلامی در حد اعتلای خود به خوبی مشهود است. طراحی و ساخت برج آزادی در سال 1348 به حسین امانت سپرده می شود و در 24 مهر ماه 1350 پس از سی ماه تلاش به بهره برداری رسید.استخوان بندی اصلی بنا از بتن مسلح بوده و در ساخت آن از سنگها و مصالح ایرانی استفاده شده است که به عنوان نمونه در نمای آن 25هزار قطعه سنگ سفید معادن جوشقان اصفهان در 15هزار شکل متفاوت هندسی با سطوح پیچیده به کار رفته است. پایه‌های اصلی بنا در مستطیلی به ابعاد 63 در 42متر استوار گشته و ارتفاع برج آزادی از سطح میدان 45متر می باشد. مجموعه در آزادی با برخورداری از فضای وسیع زیرین و سالن های متنوع و کاربردی از جمله طبقات برج (3طبقه)، تالار ایران شناسی، گذر گاه پیشینیان، تالار کهن (موزه عکاسی )، تالار آینه (دیوراما ) ، سالن دانستنیها، راهرو اقوام، نگارخانه، راهروی تکنولوژی، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه(تالار فرهنگ)، موزه شهاب سنگ و سینما سیمولیشن محیطی برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری فراهم کرده است.

related items
Free children's visit to Azadi Tower on the occasion of International Children's Day
On the occasion of World Day and National Children's Week, Azadi Tower welcomes children and their families for free.
Know more about Azadi tower
A journey through the depth of history and art
Up to the architectural masterpiece
Introducing Azadi tower
Azadi tower cultural and artistic complex
All rights belong to Azadi tower cultural art collection.
Home
Login | Register
Events
Buy ticket
Hall reservation
Introducing tower
Contact us