اخبار

بازدید رایگان کودکان از برج آزادی به مناسبت روز جهانی کودک

برج آزادی به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک، پذیرای بازدید رایگان کودکان و خانواده‌هایشان است.

بازدید رایگان کودکان از برج آزادی به مناسبت روز جهانی کودک

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، فرزاد هوشیار پارسیان رئیس برج آزادی ضمن اعلام این خبر افزود که برج آزادی با همکاری اداره مشارکت‌های شهروندی شهرداری تهران به منظور ایجاد فضایی شاد و کودکانه در هفته ملی کودک امکان بازدید رایگان از این بنای تاریخی و استفاده از امکانات موزه‌ای و معماری را فراهم کرده است.

خانواده ها می توانند به همراه کودکان خود از ساعت9تا17 از تاریخ 17 تا 22 مهر ماه به صورت رایگان از برج آزادی بازدید کنند.

برج آزادی نمادی از شکوه معماری ایرانی اسلامی در غرب پایتخت، آمیزه ای از سنت معماری ایرانی با عناصر مدرن است که نماد شکوه تاریخ ایران است. میدانی که در امتداد تاریخ ایران اسلامی ساخته شده است که معماری بنا تلفیقی از معماری باستانی، اسلامی و مدرن بوده و با بهره گیری از هندسه دوران ساسانی و اسلامی در حد اعتلای خود به خوبی مشهود است. طراحی و ساخت برج آزادی در سال 1348 به حسین امانت سپرده می شود و در 24 مهر ماه 1350 پس از سی ماه تلاش به بهره برداری رسید.استخوان بندی اصلی بنا از بتن مسلح بوده و در ساخت آن از سنگها و مصالح ایرانی استفاده شده است که به عنوان نمونه در نمای آن 25هزار قطعه سنگ سفید معادن جوشقان اصفهان در 15هزار شکل متفاوت هندسی با سطوح پیچیده به کار رفته است. پایه‌های اصلی بنا در مستطیلی به ابعاد 63 در 42متر استوار گشته و ارتفاع برج آزادی از سطح میدان 45متر می باشد. مجموعه در آزادی با برخورداری از فضای وسیع زیرین و سالن های متنوع و کاربردی از جمله طبقات برج (3طبقه)، تالار ایران شناسی، گذر گاه پیشینیان، تالار کهن (موزه عکاسی )، تالار آینه (دیوراما ) ، سالن دانستنیها، راهرو اقوام، نگارخانه، راهروی تکنولوژی، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه(تالار فرهنگ)، موزه شهاب سنگ و سینما سیمولیشن محیطی برای برگزاری برنامه های فرهنگی هنری فراهم کرده است.

موارد مشابه
برج نگاره برج آزادی به مناسبت روز حکیم نظامی
21 اسفند و همزمان با سومین بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی این برج نگاره در برج آزادی اجرا شد.
ویدیو مپینگ «کرمان تسلیت» روی برج آزادی
در پی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان و شهادت جمعی از هموطنانمان، ویدیو مپینگ «کرمان تسلیت» به همت سازمان زیباسازی تهران روی برج آزادی اکران شد.
تصویر پرچم فلسطین در برج آزادی نمایان شد
همزمان با عملیات طوفان الاقصی ویدئو مپینگ ویژه‌ای با تصویر پرچم فلسطین به مناسبت پیروزی‌های به دست آمده مقاومت فلسطین در برج آزادی اجرا شد.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما