رویداد ها

هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی

مراسم نشست هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با عنوان «سرو سیمین 8» در برج آزادی برگزار شد.

هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی

مراسم نشست هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور مریم جلالی، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، مرتضی عمادی، دبیر هشتمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، فرزاد هوشیار پارسیان، رئیس برج آزادی، جمعی از پیشکسوتان هنرهای صنایع دستی و با حضور جمع کثیری اهالی رسانه در کافه گالری برج آزادی برگزار شد.

این رویداد براساس دایره‌هایی معنایی شکل گرفته است، و انتخاب برج آزادی به‌عنوان میزبانی این جشنواره بخاطر نمادی از هنرهای معماری ایران و دارای دامنه معنایی وسیع و انرژی مردمانی که در این میدان فریاد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را سر دادند می باشد.

کویت، ازبکستان، قطر، پاکستان، هند، لبنان، صربستان، افغانستان، ساحل عاج، نیجریه، چین، کلمبیا، تاجیکستان، مقدونیه شمالی، عربستان و تایلند شانزده کشور شرکت‌کننده در این رویداد هستند.
رژه پرچم شهرهای جهانی صنایع‌دستی، اجرای مپینگ با محتوای صنایع‌دستی در بدنه برج آزادی، رونمایی از سرود صنایع‌دستی در مراسم افتتاحیه، نمایش آثار هنرمندان فعال در حرم و نمایش آثار هنرمندان خارجی و داخلی در تالارهای برج‌آزادی از موارد روز افتتاحیه هشتمین جشنواره بین‌االمللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی است.

همچنین از تمرکز تمامی مولفه‌های توسعه، ترویج و فروش در برج آزادی طی برگزاری این رویداد و از برنامه‌ریزی به منظور برگزاری کارگاه های متنوع، مشارکت دانشجویان و دانش آموزان رشته های مرتبط، بخش ویژه هنر رضوی با عنوان «هنر در حرم» و نقش‌آفرینی و عرضه دستاوردهای شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی و استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی برای کمک به صنایع‌دستی خبر داده شد.

در پایان این نشست، موشن مربوط به جشنواره برای اصحاب رسانه نمایش و از پوستر جشنواره با حضور یکی از پیشکسوتان صنایع‌دستی و دانش‌آموزی سفالگر به‌عنوان نمادی از پیوند بین‌نسلی رونمایی شد.
این جشنواره از 27 بهمن تا 1 اسفند ماه با حضور سفرا و رایزنان فرهنگی و مشارکت 16 کشور، ثبت نام پنج هزار اثر از 2 هزار هنرمند در برج آزادی برگزار می شود.

هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی هشتمین جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در برج آزادی
موارد مشابه
اجرای نمایش «بوی سیب» در برج آزادی
نمایش «بوی سیب» به کارگردانی وجیهه کریمی هسنیجه از 31 تیر ماه در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه خواهد رفت.
«بیرق سرخ» بر فراز برج آزادی
به همت ، شورای عکاسی انجمن هنرهای تجسمی استان البرز ؛سوگواره عکس عاشورایی "بیرق سرخ " همزمان در نگارخانه لاله و مجموعه فرهنگی آزادی برگزار می گردد.
برگزاری سوگواره هنر عاشورایی در برج آزادی
سوگواره هنر عاشورایی از سوم محرم تا پایان ماه صفر (20 تیر تا 14 شهریور ماه) در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تور مجازی
تماس با ما