اخبار

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان «فرحت جبین علی» با هیئت همراه از برج آزادی بازدید کردند.

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی،  با توجه به برگزاری مراسم روز ملی پاکستان در روز 22 مارس(جمعه 3 فروردین 1403) در برج آزادی، فرحت جبین علی با همراهی فرزاد هوشیار پارسیان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از همه فضاها، جذابیت‌های داخلی و بام برج آزادی بازدید کردند و بعد از بازدید در جلسه مشترکی بر افزایش تعاملات فرهنگی هنری بین 2 کشور تاکید شد و رئیس برج آزادی نسبت به برگزاری هفته فرهنگی و روز ملی پاکستان به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

فرحت نیز پس از بازدید از نماد ملی کشور، اظهار داشت که خاطره بسیار خوبی از حضور در این بنا برایم رقم خورد و بودن آسانسورهایی از نمادهای سمبلیک ایرانی که از سال‌ها قبل اینجا استفاده شده و المان‌های بسیار زیبا از تمدن‌های ایران در دایره‌ی گذر زمان و گذر به قسمت‌های مختلف ایران مرا شگفت زده کرد.

وی گفت: معماری خاص برج آزادی، موزه صنایع دستی و خصوصا موزه‌ی شهاب سنگ و جواهرات آسمانی که تا به حال ندیده بودم برایم انقدر جالب بود که بین دو کشور همسایه ایران و پاکستان قرابت‌های زیادی مانند ساختار و معماری، صنایع دستی و صنعت‌های مختلف وجود داشت.

در طی این نشست قرار بر این شد تا روز 22 مارس (3 فروردین 1403) همزمان با روز ملی کشور پاکستان برنامه‌های فرهنگی هنری، اجرای برج‌نگاره مشترک دو کشور همسایه در این نماد ملی برگزار شود.
در پایان این دیدار ضمن اهدای المان برج به فرحت جبین علی توسط هوشیار، دفتر یادبود برج آزادی، به رسم یادگار توسط وی امضا شد.

موارد مشابه
برگزاری جلسه هماهنگی سوگواره آیینی «محرم شهر» با حضور رئیس برج آزادی
جلسه هماهنگی اجرایی رویداد آیینی «محرم شهر» با حضور مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه 9، سید محسن حسینی رئیس برج آزادی و نمایندگان دستگاه‌های خدمات رسان برگزار شد.
استقرار صندوق سیار اخذ رای در میدان برج آزادی
همزمان با آغاز فرایند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، صندوق سیار اخذ رای در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی مستقر شد.
یادداشت سفیر بلاروس در دفتر یادبود برج آزادی
در حاشیه بازدید سفیر بلاروس دیمیتری کالتسوف به همراه رئیس دانشگاه ملی آندی کورول، دفتر یادبود برج آزادی به رسم یادگار توسط وی امضا شد.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تور مجازی
تماس با ما