اخبار

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان «فرحت جبین علی» با هیئت همراه از برج آزادی بازدید کردند.

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی،  با توجه به برگزاری مراسم روز ملی پاکستان در روز 22 مارس(جمعه 3 فروردین 1403) در برج آزادی، فرحت جبین علی با همراهی فرزاد هوشیار پارسیان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از همه فضاها، جذابیت‌های داخلی و بام برج آزادی بازدید کردند و بعد از بازدید در جلسه مشترکی بر افزایش تعاملات فرهنگی هنری بین 2 کشور تاکید شد و رئیس برج آزادی نسبت به برگزاری هفته فرهنگی و روز ملی پاکستان به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

فرحت نیز پس از بازدید از نماد ملی کشور، اظهار داشت که خاطره بسیار خوبی از حضور در این بنا برایم رقم خورد و بودن آسانسورهایی از نمادهای سمبلیک ایرانی که از سال‌ها قبل اینجا استفاده شده و المان‌های بسیار زیبا از تمدن‌های ایران در دایره‌ی گذر زمان و گذر به قسمت‌های مختلف ایران مرا شگفت زده کرد.

وی گفت: معماری خاص برج آزادی، موزه صنایع دستی و خصوصا موزه‌ی شهاب سنگ و جواهرات آسمانی که تا به حال ندیده بودم برایم انقدر جالب بود که بین دو کشور همسایه ایران و پاکستان قرابت‌های زیادی مانند ساختار و معماری، صنایع دستی و صنعت‌های مختلف وجود داشت.

در طی این نشست قرار بر این شد تا روز 22 مارس (3 فروردین 1403) همزمان با روز ملی کشور پاکستان برنامه‌های فرهنگی هنری، اجرای برج‌نگاره مشترک دو کشور همسایه در این نماد ملی برگزار شود.
در پایان این دیدار ضمن اهدای المان برج به فرحت جبین علی توسط هوشیار، دفتر یادبود برج آزادی، به رسم یادگار توسط وی امضا شد.

موارد مشابه
تور دوچرخه سواری «تهران بی دود» به مقصد برج آزادی
تور گردشگری دوچرخه سواری در پویشی به نام «تهران بی دود» از محل سرای محله اکباتان به مقصد برج آزادی برگزار شد.
بازدید میهمانان نمایشگاه بین‌المللی قرآن از برج آزادی
میهمانان نمایشگاه بین‌المللی قرآن همزمان با ایام نوروز از برج آزادی بازدید کردند.
 نورپردازی برج آزادی به مناسبت روز بزرگداشت حافظ شیرازی
برج آزادی تهران به احترام بیست مهرماه، یاد روز حضرت لسان‌الغیب حافظ شیرازی به رنگ و بوی اشعار حافظ در آمد. حافظ بدون شک درخشان‌ترین ستاره فرهنگ فارسی است.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما