اخبار

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان «فرحت جبین علی» با هیئت همراه از برج آزادی بازدید کردند.

بازدید رایزن فرهنگی گردشگری سفارت پاکستان از برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی،  با توجه به برگزاری مراسم روز ملی پاکستان در روز 22 مارس(جمعه 3 فروردین 1403) در برج آزادی، فرحت جبین علی با همراهی فرزاد هوشیار پارسیان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از همه فضاها، جذابیت‌های داخلی و بام برج آزادی بازدید کردند و بعد از بازدید در جلسه مشترکی بر افزایش تعاملات فرهنگی هنری بین 2 کشور تاکید شد و رئیس برج آزادی نسبت به برگزاری هفته فرهنگی و روز ملی پاکستان به میزبانی این مجموعه اعلام آمادگی کرد.

فرحت نیز پس از بازدید از نماد ملی کشور، اظهار داشت که خاطره بسیار خوبی از حضور در این بنا برایم رقم خورد و بودن آسانسورهایی از نمادهای سمبلیک ایرانی که از سال‌ها قبل اینجا استفاده شده و المان‌های بسیار زیبا از تمدن‌های ایران در دایره‌ی گذر زمان و گذر به قسمت‌های مختلف ایران مرا شگفت زده کرد.

وی گفت: معماری خاص برج آزادی، موزه صنایع دستی و خصوصا موزه‌ی شهاب سنگ و جواهرات آسمانی که تا به حال ندیده بودم برایم انقدر جالب بود که بین دو کشور همسایه ایران و پاکستان قرابت‌های زیادی مانند ساختار و معماری، صنایع دستی و صنعت‌های مختلف وجود داشت.

در طی این نشست قرار بر این شد تا روز 22 مارس (3 فروردین 1403) همزمان با روز ملی کشور پاکستان برنامه‌های فرهنگی هنری، اجرای برج‌نگاره مشترک دو کشور همسایه در این نماد ملی برگزار شود.
در پایان این دیدار ضمن اهدای المان برج به فرحت جبین علی توسط هوشیار، دفتر یادبود برج آزادی، به رسم یادگار توسط وی امضا شد.

موارد مشابه
 گفت‌وگوی مدیرعامل برج آزادی با خبرگزاری آنا
آنقدری که امروز مردم شهر تهران، رستوران‌ها و کافه‌ها را می‌شناسند، مقاصد اصلی گردشگری در شهر را نمی‌شناسند و محله‌های قدیمی مانند عودلاجان و پامنار، خانه موزه‌های قدیمی که با قدمت‌هایی بیش از 400 یا 500 سال در شهر وجود دارند، هنوز ناشناخته مانده است.
علیرضا دباغی سرپرست برج آزادی شد
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با صدور حکمی سرپرست جدید برج آزادی و مجموعه فرهنگی هنری انقلاب اسلامی را منصوب کرد.
بازدید جمعی از مدیران شهری از برج و میدان آزادی
مهندس هادی حق بین؛ معاون فنی و عمران شهرداری تهران، دکتر رحیم مرتضوی شهردار منطقه 9، مهندس مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه 10، در راستای اجرای طرح پیاده راه سازی حریم میدان و بهسازی زه کش فضای سبز سطح میدان، از برج و میدان آزادی بازدید کردند.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما