رویداد ها

نخستین دوره رویداد ایده‌پردازی «تهران‌دخت» در برج‌ آزادی کلید خورد

مسئولان شهرداری منطقه9 تهران با همکاری اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، اختتامیه نخستین دوره رویداد ایده‌پردازی «تهران دخت» را در برج آزادی برگزار کردند.

نخستین دوره رویداد ایده‌پردازی «تهران‌دخت» در برج‌ آزادی کلید خورد

شهردار منطقه9 درحاشیه این مراسم گفت:«دختران امید و آینده‌سازان کشورمان ایران هستند که با تلاش، کوشش، تفکر و تدبر و دستیابی به درجات علمی و آموزشی بالا و تکیه بر خدای مهربان، جایگاه‌های ویژه‌ای در عرصه‌های بین‌المللی و کشوری می‌توانند کسب کنند.»

«سیدمحمد رحیم‌مرتضوی» افزود:«امسال در تلاش هستیم با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌های موجود، مشارکت اجتماعی و همدلی دختران نوجوان و بانوان توانمند در حل مسائل شهری بهره‌مندی بیشتری داشته باشیم. درواقع رویداد ایده‌پردازی «تهران دخت» سرآغاز راهی است که ارتباط شهرداری با دختران و بانوان توانمند ما را سازماندهی خواهد کرد.»

به عقیده مرتضوی، اجرای این‌گونه برنامه‌ها موجب افزایش همدلی بین دختران نوجوان و خانواده‌هایشان و ایجاد نگرش مثبت و سازنده بیش از پیش در الگوگیری رفتاری و عملی از شایسته‌ترین بانوی عالم هستی حضرت فاطمه زهرا(س) می‌شود.

در این برنامه که «مریم اردبیلی» مدیرکل امور زنان از رویداد ایده‌پردازی «تهران‌دخت» به‌عنوان طرحی نو یاد کرد و گفت:«امروز بیش از هر زمانی دختران و زنان می‌توانند توانمندی خود را نشان دهند و به‌طور حتم این توان و انرژی را دارند تا آینده‌ای روشن بسازند. دختران امیدی برای حل مسائل این شهر هستند.»

وی افزود:«از همه 70ایده پردازی که طرح کنش‌گری اجتماعی را با ما به اشتراک گذاشتند قدردانی می‌کنیم و دست همکاری به سوی این ایده‌ها و طرح‌ها دراز می‌کنیم. از مجموع این طرح‌ها و ایده‌های ارسالی، 16 مورد آن برگزیده شد و با همه این افراد قرارداد همکاری خواهیم بست که امیدواریم از ظرفیت آنها برای شهر تهران استفاده شود.»

اردبیلی در پایان با بیان اینکه این مراسم اختتامیه نیست بلکه شروعی برای فعالیت دختران در حوزه شهری است، افزود:«با توجه به اینکه این رویداد ظرفیت ملی شدن هم دارد به همین منظور به کلانشهرهای کشور این رویداد را معرفی خواهیم کرد تا این اتفاق به‌صورت ملی رخ دهد. البته معتقدم موضوعی که برای دختران باشد همیشه ادامه‌دار خواهد بود.»

موارد مشابه
اجرای نمایش «بوی سیب» در برج آزادی
نمایش «بوی سیب» به کارگردانی وجیهه کریمی هسنیجه از 31 تیر ماه در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه خواهد رفت.
«بیرق سرخ» بر فراز برج آزادی
به همت ، شورای عکاسی انجمن هنرهای تجسمی استان البرز ؛سوگواره عکس عاشورایی "بیرق سرخ " همزمان در نگارخانه لاله و مجموعه فرهنگی آزادی برگزار می گردد.
برگزاری سوگواره هنر عاشورایی در برج آزادی
سوگواره هنر عاشورایی از سوم محرم تا پایان ماه صفر (20 تیر تا 14 شهریور ماه) در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تور مجازی
تماس با ما