اخبار

بزرگداشت روز استقلال بلاروس در برج آزادی

مراسم بزرگداشت روز استقلال بلاروس، با حضور سفیر بلاروس در مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی برگزار شد.

بزرگداشت روز استقلال بلاروس در برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، مراسم بزرگداشت روز استقلال بلاروس با حضور «بوریس گریزلف» سفیر جمهوری بلاروس در ایران، رئیس دانشگاه ملی و رایزن فرهنگی بلاروس، به میزبانی سید محسن حسینی؛ سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی روز چهارشنبه 13 تیرماه 1403 در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد.

بوریس گریزلف سفیر بلاروس در این مراسم گفت: امسال هشتادمین سالگرد روز رهایی این کشور از اشغال آلمان نازی است، که نمادی از اقتدار کشور، شجاعت و دلیری و استقامت مردم بلاروس است. برای ما بسیار ارزشمند است که به عنوان یک حقیقت تاریخی این روز را پاس بداریم و از آن حفاظت کنیم.

وی افزود: جمهوری بلاروس در جریان جنگ دوم جهانی متحمل تلفات و خسارات فراوانی شد و یک چهارم جمعیت هشت میلیونی آن کشته شدند.

بعد از ایراد مطالب سفیر بلاروس، سید محسن حسینی سرپرست برج آزادی گفت: جای خوشحالی دارد که برج آزادی به عنوان نماد آزادی ملت ایران میزبان جشن استقلال کشور بلاروس است. سید محسن حسینی خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های هنری و فرهنگی، نمایشگاه های تجسمی، نمایش، موسیقی و ... مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی، ظرفیت برپایی هفته فرهنگی هنری ایران و بلاروس را داراست که این پیشنهاد با استقبال بوریس گریزلف سفیر بلاروس همراه بود که در ادامه تصمیماتی برای ادامه روند همکاری اتخاذ گردید.

در حین بازدید بوریس گریزلوف، به مناسبت گرامیداشت روز استقلال بلاروس ویدئومپینگ ایران و بلاروس روی نمای بیرونی برج آزادی نمایش داده شد.

بوریس گریزلف در پایان، ضمن بازدید از موزه های برج آزادی، دفتر یادبود را امضا کرد و در خلال این بازدید با ظرفیت‌های مجموعه برج آزادی همچون سالن آمفی تئاتر و موزه ها آشنا شد.

در این بازدید،حمیدرضا غلامزاده معاون بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سفیر بلاروس در ایران را همراهی کرد.

بزرگداشت روز استقلال بلاروس در برج آزادی بزرگداشت روز استقلال بلاروس در برج آزادی
موارد مشابه
استقرار صندوق سیار اخذ رای در میدان برج آزادی
همزمان با آغاز فرایند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، صندوق سیار اخذ رای در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی مستقر شد.
یادداشت سفیر بلاروس در دفتر یادبود برج آزادی
در حاشیه بازدید سفیر بلاروس دیمیتری کالتسوف به همراه رئیس دانشگاه ملی آندی کورول، دفتر یادبود برج آزادی به رسم یادگار توسط وی امضا شد.
نورپردازی برج آزادی به مناسبت روز استقلال بلاروس
به مناسبت گرامیداشت روز استقلال بلاروس ویدئومپینگ ایران و بلاروس روی نمای بیرونی برج آزادی نمایش داده شد؛ و همزمان با مراسم ویدئومپینگ، سرود ملی دو کشور پخش شد.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تور مجازی
تماس با ما