گزارش رویداد

آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی

آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» با حضور تعدادی از هنرمندان عرصه‌های مختلف و مدیران فرهنگی در مجموعه برج آزادی تهران برگزار شد.

آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، محمداله یاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی پس از پایان مراسم با حضور در جمع خبرنگاران توضیح داد: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته برج آزادی هم زمان با فرا رسیدن دهه اول محرم میزبان مخاطبان و شهروندان عزیز تهرانی با برگزاری سوگواره هنری عاشورا است. در این راستا مجموعه فعالیت های فرهنگی هنری از قومیت های مختلف ایران عزیز در قالب آثار نمایشگاهی، نمایشی و موسیقایی در گالری‌ها و تالارهای مختلف برج آزادی اجرا می شود که به اعتقاد من دربرگیرنده جذابیت ها و تفاوت هایی است که می تواند فضای جالب توجهی را در این ایام عزیز برای سوگواران حضرت سیدالشهدا (ع) رقم بزند.

وی افزود: یکی از ویژگی های این رویداد هنری حضور توامان هنرمندان بزرگسال و کودک و نوجوانی است که تلاش می کنند آثار خود را در بخش های مختلف ارائه دهند. فعالیت هایی که به نوعی ادامه دهنده بخشی از برنامه هایی است که بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای این ایام عزیز در مجموعه های تحت پوشش خود تدارک دیده است. چرا که ما علاوه بر اجرای این برنامه ها در برج آزادی ویژه برنامه هایی را نیز در پهنه رودکی در نظر گرفته ایم که عمده آنها مشتمل بر اجرای آثار نمایشی است. مسیری که تصمیم داریم به یاری خداوند آن را در ایامی غیر از دهه اول محرم نیز ادامه دهیم.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تشریح دیگر اقدامات این مجموعه طی ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) تصریح کرد: علاوه بر برگزاری مجالس شبیه خوانی که این شب ها در پهنه رودکی برگزار می شود، ما این آمادگی را داریم که بخش هایی از رویداد «سوگواره هنر عاشورایی» را در پهنه رودکی نیز اجرا کنیم. این در حالی است که برنامه ریزی برای اجرای آثار نمایشی در تالار وحدت، اجرای چند مجلس روضه خوانی به شیوه قدیم از جمله آیین چهارپایه خوانی و رایزنی با چند هنرمند فعال حوزه موسیقی برای اجرای چند برنامه موسیقایی مرتبط با ایام سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) از دیگر برنامه های ما در روزهای آینده است.

اله یاری در بخش پایانی صحبت های خود از برگزاری یک نمایشگاه مهم با موضوع نمایش ادوات قدیمی و تاریخی هنر تعزیه در برج آزادی تهران طی روزهای آینده با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد.
«سوگواره هنر عاشورایی» با ارائه فعالیت تعدادی از هنرمندان در حوزه های پوستر، عکس، نقاشی، اینفوگرافیک و نمایش تا 14 شهریور میزبان مخاطبان است.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از جمله مجموعه هایی هستند که در برگزاری این رویداد مشارکت دارند.

آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی آیین افتتاحیه «سوگواره هنر عاشورایی» در برج آزادی
موارد مشابه
برگزاری رویداد آموزشی «روزنامه‌نگاری داده محور» در برج آزادی
رویداد آموزشی «روزنامه نگاری داده محور» روز جمعه 15 تیرماه در کافه گالری برج آزادی برگزار شد.
رونمایی از رویداد فیناپ در مجموعه برج آزادی
نخستین رویداد تخصصی فناوری‌های مالی در ایران با ارائه گزارش تحلیلی درباره «تاثیر رویدادها بر کسب‌وکارها»، در آمفی تئاتر مجموعه برج آزادی برگزار شد.
گزارش مراسم پاسداشت روز قلم در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
به گزارش روابط عمومی برج آزادی، روز پنج‌شنبه 14 تیرماه، مراسم پاسداشت روز قلم در کافه گالری برج آزادی برگزار شد.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تور مجازی
تماس با ما