رویداد ها

سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی به میزبانی برج آزادی

سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی و نمایشگاه گروهی هنر‌های شاهنامه‌ای، دوشنبه 27 شهریور در کافه گالری برج آزادی گشایش خواهد یافت.

سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی به میزبانی برج آزادی

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، این نمایشگاه که به همت بنیاد فردوسی، موسسه فردوسی توسی و مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود با سخنرانی دکتر یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی توسی با موضوع جایگاه هنر در شاهنامه فردوسی و اجرای شاهنامه‌خوانی نقال پیشکسوت مرشد عباس بهمنش بازگشایی می‌شود.

شاهنامه‌خوانی و نقالی هنرمندان برگزیده کودک و نوجوان

شاهنامه‌خوانی و نقالی هنرمندان برگزیده کودک و نوجوان دوره‌های دانشگاهی هنر‌های شاهنامه‌ای با اجرای آوا صابری، نازنین‌زهرا رئیسی، هلیا و هلینا باطنی، امیررضا میرزامحمدعلی، حسنا و محمدحسین رسولی، مها، مهتا، مهنا و محمدمسیحا شریفی از ویژه برنامه‌های هنری این آیین گشایش است.
در این نمایشگاه هنری از تکنیک‌های گوناگون خوشنویسی، نقاشی‌خط، نقش‌برجسته، آنتیک‌کاری، نقاشی قهوه‌خانه‌ای و تصویرسازی شاهنامه‌ای بهره‌گیری شده است.

در این نمایشگاه هنرمندانی، هم‌چون نرگس صافی، علیرضا اسکندری، مسلم سقا، حسن طزری، راما وزیری، رضا خلیلی، منیژه خلیلی، سهیل مسیبی، سبحان مختارباباخانی، زنده‌یاد احمد خلیلی شرکت کرده‌اند.

در این رویداد از کتاب شاهنامک، نخستین نسخه آموزشی و نمایشی شاهنامه فردوسی با پژوهش و نگارش یاسر موحدفرد، همراه با تصویرگری 40 اثر از هنرمندان هنر‌های تجسمی با همکاری نشر پازینه رونمایی می‌شود.

سومین نمایشگاه حکمت فردوسی از 27 تا 31 شهریور ماه 1402 در کافه گالری برج آزادی به نشانی: تهران، میدان آزادی، برج آزادی برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 19 عصر از آن بازدید کنند.

سومین جشنواره ملی حکمت فردوسی به میزبانی برج آزادی
موارد مشابه
هشتصدمین نویسندگان دهه هشتاد و نودی اهل قلم در برج آزادی
با گرامیداشت هفته کتاب رونمایی از طرح هشتصدمین نویسندگان دهه هشتاد و نودی اهل قلم، روز پنجشنبه 2 آذر در برج آزادی برگزار می‌شود.
برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی «انار ایرانی» در برج آزادی
نمایشگاه هنرهای تجسمی انار ایرانی با آثار هنرمندان و اساتید دانشکده هنر تهران روز جمعه 1 دی ماه در کافه گالری و تالار آیینه برج آزادی افتتاح می‌شود.
سومین نمایشگاه نقاشی «رویای کودکی من»
برج آزادی با همکاری گروه هنری ژامک نمایشگاه نقاشی «رویای کودکی من» را برگزار می‌کند.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما