رویداد ها

«12 مرد خشمگین 2024» و «12 زن خشمگین 2024» در برج آزادی

دانیال اربابی در تازه‌ترین تجربه کارگردانی خود قصد دارد دو نمایش با نام‌های «12 مرد خشمگین 2024» و «12 زن خشمگین 2024» را بر اساس فیلم‌نامه‌ی «دوازده مرد خشمگین» نوشته‌ رجینالد رز را به روی صحنه ببرد.

«12 مرد خشمگین 2024» و «12 زن خشمگین 2024» در برج آزادی

 نمایش‌های «12 مرد خشمگین 2024» و «12 زن خشمگین 2024» با نویسندگی، طراحی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی دانیال اربابی آذر و دی ماه امسال در مجموعه برج آزادی به اجرا گذاشته خواهد شد.

این کارگردان که در نمایش پرطرفدار و محبوب قبلی خود یعنی «خانه برناردا آلبا» به رویت‌پذیرسازی ظرفیت زنان پرداخته بود، این بار در تلاش است تا تفاوت‌ها و توانمندی‌های زنان و مردان در حوزه تصمیم‌گیری و قضاوت را در قالب 2 نمایش مجزا به تصویر بکشد.

در خلاصه داستان فیلم‌نامه‌ «دوازده مرد خشمگین» نوشته‌ رجینالد رز چنین آمده است: «پسر نوجوانی به قتل پدرش متهم شده و حال داوری نهایی برعهده هیئت منصفه‌ای 12 نفره گذاشته شده است تا وی را متفق‌القول بی‌گناه یا گناهکار تشخیص دهند.»

علوم مختلف مانند جامعه‌شناسی و روانشناسی به ما نشان داده‌اند که زنان و مردان به دلیل نگرش‌ها، ساختارهای ذهنی و روانی متفاوت، به شیوه‌های مختلفی به قضاوت و تصمیم‌گیری می‌پردازند.

بر اساس این مطالعات می‌توان چنین گفت که مردان در مقایسه با زنان، برای قضاوت مسائل پیش‌رو بیشتر متاثر از تجربیات گذشته و در پی تامین رفاه و آسایش نزدیکان خود هستند. حال آنکه زنان بسیاری برای قضاوت و تصمیم‌گیری امور کنونی به دورنمای آینده و مشکلات و نگرانی‌های محتمل آن تکیه دارند.


تسجيل الدخول | يسجل
الأحداث