رویداد ها

نخستین نشست رویداد‌های صد منظر در برج آزادی

نشست صد منظر با موضوع صنایع دستی و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برج آزادی آغاز به کار کرد.

نخستین نشست رویداد‌های صد منظر در برج آزادی

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، این رویداد با حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مریم جلالی معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فرزاد هوشیار پارسیان رئیس برج آزادی و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته صنایع دستی برگزار شد.

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سلسله رویدادهای صد منظر1، گفت‌وگوی دانشجویان صنایع‌دستی با اشاره به قدمت چند هزارساله صنایع‌دستی، بیان کرد: هویت و ماهیت صنایع‌دستی این است که از دورریزها و امکانات حداقلی مصنوعات هنرمندانه خلق می‌شود. فلسفه صنایع‌دستی، ساخته شدن بهترین‌ها از کم‌ترین‌ها است.
ضرغامی این نشست را اتفاقی بی‌نظیر و ارزشمند دانست و گفت: برای نخستین‌بار است که دانشجویان صنایع‌دستی 10 دانشگاه کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و امروز محیطی شاد، پرنشاط و پرانگیزه را شاهد بودیم.او در ارتباط با محل عرضه و فروش محصولات دانشجویان صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از دغدغه‌های مطرح شده در این جلسه، از اختصاص 9 مرکز از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به هریک از دانشگاه‌ها به‌منظور عرضه محصولات دانشجویان خبر داد. او با اشاره به اهمیت خلاقیت و تحول در تولیدات صنایع‌دستی و عرضه صنایع‌دستی در بسته‌بندی‌های مناسب، افزود: به ما در این حوزه‌ها کمک کنید و پیشنهادهای اجرایی را به کار خواهیم گرفت. تمرکز روی نیازهای امروز صنایع‌دستی در پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها دیگر محور صحبت‌های مهندس ضرغامی در این نشست بود.

در پایان این همایش میهمانان از نمایشگاه صنایع دستی دانشجویان این رشته که در تالار آیینه برج آزادی برپا شده بود بازید کردند.

موارد مشابه
اجرای نمایش «شور تماشایی من» در برج آزادی
نمایش حرکات آیینی و سنتی «شور تماشایی من» به تهیه کنندگی و کارگردانی رها تقی‌نیا روز چهارشنبه 2 اسفند از ساعت 16 در سالن اصلی برج آزادی به روی صحنه می‌رود.
کنسرت هنرجویان «راه نو» در برج آزادی
کنسرت «راه نو» به سرپرستی علی عظیمی، بیست و هشتم مهر ماه در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه می‌روند.
برگزاری نمایشگاه تجسمی «رنگ من» در برج آزادی
نمایشگاه آثار نقاشی و نقاشی‌خط گروه هنری «لیلا» از روز پنجشنبه یازدهم آبان در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران تماشایی می‌شود.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما