رویداد ها

آوای اعتراض هنر به انقراض در برج آزادی طنین انداز می شود

با گشایش نمایشگاه گروهی تجسمی انقراض، برج آزادی جلوه گاه صداهای اعتراض هنر به انقراض طبیعت، زیست بوم و گونه های کمیاب و رو به زوال به زبان رنگ و نقش و تصویر می شود.

 آوای اعتراض هنر به انقراض در برج آزادی طنین انداز می شود

این نمایشگاه که ساعت 16 عصر جمعه پانزدهم دی ماه 1402 در برج موزه آزادی گالری آسمان با سرپرستی اعظم باغبان نمایشگاه گردان  برجسته و باسابقه هنرهای تجسمی ،  با همکاری احسان الیاسی در جایگاه مشاور هنری  وسمیه مشفق مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ، با حضور اساتید برتر کشورمان آقایان سهراب هادی وسید ضیا الدین امامی فر وخانم زهره اعتضادالسلطنه این پروژه گشایش می یابد.

 مجموعه ای شامل بیش از 50 اثر از 32 هنرمند از سراسر نقاط ایران است که در چندین رشته: نقاشی، طراحی، نقاشی ایرانی و نگارگری، عکس و در طیف وسیعی از انواع سبکها و گرایشها از جمله: طبیعت گرا و رئال، انتزاعی، اکسپرسیونیسم، مفهومی و هنر جدید ارائه شده است که از میان بیش از 150 اثر ارسال شده به دبیرخانه این نمایشگاه توسط هیات علمی و داوران انتخاب و به نمایشگاه راه یافته است.
انقراض بعنوان یک رویکرد هنری در بازتاب  در بازتاب فلسفه  و نگاه هنرمندانه به انقراض، زوال و فاجعه های زیست محیطی جهان، رویکرد بنیادین خود را بیان ضرورت و اهمیت حفظ حیات سیاره، حفظ گونه های زیستی وجانوری کمیاب و اکوسیستم های پنج قاره به عنوان تنها سرمایه و میراث‌ مشترک متعلق به تمامی بشریت بعنوان تنها و آخرین راه حیات انسان و جهان و تمدن معاصر، طرح و تعریف کرده است.
آشنایی نسل جدید و جوانان ایرانی با توسعه پایدار منابع زیستی- اکولوژیک، و ایجاد جریان و بستری برای خلاقیتهای هنری بر این محور از اهداف اصلی نمایشگاه انقراض عنوان شده است.

همچنین از بخشهای ویژه انقراض، برگزاری 8 ورک شاپ تخصصی در انواع رشته های هنری شامل: چاپ باتیک، اکسپرسیونیسم، ساختار اجسام و احجام سرامیکی، نقاشی پشت شیشه، نقاشی آبرنگ، عکس، و... توسط شاخصترین پیشکسوتان این هنرها در ایران برای علاقمندان خواهد بود.

انقراض با آوای هنر در هشدار به خطر فروپاشی زمین و دعوت به هم اندیشی و همدلی جامعه جهانی برای ساختن آینده ای  سرشار از حیات متنوع گیاهی و جانوری و حذف آلاینده های تهدیدگر محیط زیست برای آینده زمین و ساکنانش، تا21 میزبان تمامی علاقمندان تجربه های نو در هنر نسل امروز کشورمان خواهد بود.

فرزاد زادمحسن
شرکت کنندگان در نمایشگاه انقراض
نیلوفر آریانا
زهره اعتضاد السلطنه
احسان الیاسی
سمیرا  اسفندیاری نژادیان
نیوشا اسلامی
سحر باقرپور
سحر جوادی
آرمان جدیدیان  
فاطمه حاجیان
 نرجس خلیلی
طیبه داوری
زهرا رزمجو
لادن رستمی
 سعید رضاخان
مریم سرباز
سهیلا سنجری
 بیژن شفیقی شهری
زهرا شور گشتی
وحید شجاعی
بهاره شیخی
نسرین صدقیان حکاک
محمد رسول عبدالعظیمی
فرشید فخری
سید علی کنگانی
مهدی گلستانی
کتایون نمازی پورتیسه
مهدی نصیری
میترا مسیحا
داریوش قنبرنسب بهبهانی

موارد مشابه
برگزاری نمایشگاه تجسمی «اقلیم هنر»
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی " اقلیم هنر " گالری آسمان برج آزادی برپاست.
پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی
پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی، دوشنبه 11 دی در برج آزادی تهران برگزار می‌شود.
برگزاری پنل تخصصی «اقلیم بانو» در برج آزادی
شهردار منطقه 9 از برگزاری نشست و پنل تخصصی «اقلیم بانو» با حضور 80 نفر از بانوان سمن‌های محیط زیستی در سالن گالری برج آزادی خبر داد.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما