معرفی برج آزادی

راه پله ها و میان طبقه

به فاصله بین آسانسورهای برج ازادی در بدنه برج میان طبقه می گویند

راه پله ها و میان طبقه

میان طبقه

به فاصله بین آسانسورهای برج ازادی در بدنه برج میان طبقه می گویند. به دلیل اینکه شیب پایه اجازه نمی دهد که آسانسور از این حد به بالاتر حرکت کنید این فضا برای تغییر آسانسور ساخته شده است.
در میان طبقات راهرویی قرار دارد که مسیر یا فاصله بین دو پایه مجاور محسوب می شود. این فضا به شکل آب انبارهای قدیمی ساخته شده است. در این فضا اتاق تاسیسات آسانسور قرارداد که در داخل آن اتاقک موتور قدیمی آسانسور، ساخت شرکت شیندلر سوئیس دیده می شود.

راه پله ها

در مجموعه آزادی سه نوع پلکان ایرانی استفاده شده است. سری اول پله‌ها که برگرفته شده از پله¬های سردآبه¬ها و آب انبارهای قدیمی ایران که به صورت شیب دار طراحی شده است و از موزه اصلی تا تراز صفر (هم سطح کف میدان) ادامه دارد. سری دوم پله‌ها، پله‌هایی کوتاه شبیه به کاخ آپادانا (تخت جمشید) قابل مشاهده هستند. ارتفاع این پله‌ها بین 12 تا 14 سانتی متر می‌باشد و سری سوم پله هایی شبیه به مساجد اصفهان (منار جنبان) قابل مشاهده هستند.

 

موارد مشابه
موزه شهاب سنگ (تالار تشریفات)
در گذشته این سالن به عنوان سالن تشریفات استفاده می شده و پاویون میهمانان ویژه که وارد تهران می شدند بوده است.
تالار کوچک
سالنی که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و توانایی ایجاد بعد برای تماشاگران، می‌تواند افکت‌های حرکتی فیلم‌های به نمایش درآمده را به صندلی‌های تماشاگران منتقل نماید.
تالار ایرانشناسی
تالار ایران شناسی ماکتی مینیاتوری از نقشه ایران در دهه 1340 است که توسط شرکت آرت سنترم (مرکز هنرهای زیبا چک اسلواکی) ساخته شده است.
برج آزادی را بیش‌تر بشناسید
ســفری از عمق تاریــخ و هـــنر
تا فـــــــراز شاهــــــکار مــعماری
معرفی برج آزادی
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی
تمامی حقوق متعلق به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی می‌باشد.
صفحه اصلی
ورود | ثبت‌نام
رویدادها
خرید بلیط
رزرو سالن
معرفی برج
تماس با ما